CNC Tezgâhlarının Avantajları | Sanayi Makineleri
örgü model
Buradasiniz: Ana sayfa - Genel - CNC Tezgâhlarının Avantajları

CNC Tezgâhlarının Avantajları

CNC tezgâhları torna işleme makinelerinin günümüz teknolojisine göre gelişmiş ve bilgisayarlı sistemine denmektedir. Bilgisayarlı olması seri üretimde daha hızlı olmasını sağlayarak insan iş gücünü azaltmaktadır. Üstelik hata oranını da sıfıra indirerek kusursuz işçilikler çıkarmaya yaramaktadır. CNC tezgâhları üzerinde bulunan bilgisayar kontrol ünitesine kesilecek ya da şekil verilecek parça çizimi 3 boyutlu olarak yüklenerek hata oranı sıfır mertebesinde imalat yapılmaktadır.

CNC tezgâhlarının avantajları arasında geniş hafıza alanı olduğu için bir defa kayıt edilen parça defalarca programdan çağrılarak kullanılmaktadır. Bir diğer avantajı ise işlem esnasında elektrik kesilme gibi durumlarda otomatik hafıza alma işlemi yapılarak bilgilerin silinmesi önlenmektedir. Eski torna tezgâhlarında yapılan ölçüm ve kesimler ile defalarca uğraşılmaktaydı bu yeni teknoloji sayesinde tek yapılması gereken bilgisayar programına çıkarılacak ürünün ölçüleri ya da şekli girilmesi yeterli olmaktadır.

Yeni teknoloji CNC tezgâhlarında kesim sırasında özel bıçağın kırılması sonucu işlem otomatik olarak durdurulmaktadır. Bilgisayarlı sistemin avantajı sayesinde yeni takılan bıçak ile kesim işlemi kaldığı yerden başlatılmaktadır. Üstelik yeni bıçağın diş kalınlığına göre bilgisayar sistemi kendini otomatik olarak ayarlayarak ölçülerde hatalı durumların oluşmasını engellemektedir.

CNC Tezgahı

CNC Tezgahı

Goodway GLS-150M Yatay CNC Tezgahı

Goodway GLS-150M Yatay CNC Tezgahı

S41 CNC Universal Silindirik Taşlama Tezgahı

S41 CNC Universal Silindirik Taşlama Tezgahı

Samsung PL45 CNC Tezgahı

Samsung PL45 CNC Tezgahı

5.833 views

Etiketler:, , ,

Comments are closed.