Çok hızlı kurutan bulaşık makinesi | Sanayi Makineleri
örgü model
Buradasiniz: Ana sayfa - Beyaz Eşya - Çok hızlı kurutan bulaşık makinesi

Çok hızlı kurutan bulaşık makinesi


Ek ısı çıkartan özel mineraller Siemens’in speedMatic bulaşık makinesinin kurutma programının daha hızlı ve etkili çalışmasını sağlıyor. Örneğin 50 santigrat derecede standart bir programın süresi iki saatin altına çekilmiş oluyor. Bu da, konvansiyonel bulaşık makinelerinin ihtiyacı olan sürenin yaklaşık 30 dakika daha kısalması anlamına geliyor. Dolayısıyla speedMatic, AAA sınıfı (en yüksek randımanlı) kapsamındaki bulaşık makinelerinin en hızlısı olarak değerlendiriliyor.

Enerji tasarrufu fonksiyonu sayesinde makine, bu sınıfın bir dönem önceki en üstün bulaşık makinesinden daha az elektrik harcıyor. Makinenin bir diğer önemli özelliği de, inatçı kirler için yüksek püskürtme basıncına sahip olması.

Ek ısıyı zeolit denilen, geniş bir yüzey alanı ve içi boş gözeneklere sahip olan silikat mineraller sağlıyor. Zeolitler, örneğin, suyun yumuşatılmasında veya ısıl akümülatör sistemlerinde kullanılıyor. Bulaşıkların kurutulmasında Siemens bu mineralin spesifik bir özelliğinden yararlanıyor.

Zeolit genel olarak suyu emiyor ve bu süreç içinde ısınıyor. Tam tersi, ısıtıldığı zaman depoladığı suyu geri veriyor. Kurutma aşamasında sıcak ve nemli hava makinenin iç kısmındaki bir kaba yönlendiriliyor. Bu kabın içinde 1.15 kg zeolit bulunuyor. Mineral nemi emiyor; sıcak ve kuru havayı makinenin içine gönderiyor. Bu da kurutma evresini hızlandırıyor. Bir sonraki yıkama evresinde mineraller, makine ısındığı için nemi yok ediyor ve eski hallerine geri dönüyorlar.

Ayrıca speedMatic’in durulama sıcaklığı 70 santigrat derecenin üzerine çıktığı için biberon ve kesme tahtaları gibi maksimum hijyenin gerekli olduğu durumlarda mikropların

divanio.com.ua/
игрушки цены
my-mebel.net/

1.333 views

Etiketler:, , , ,

Comments are closed.