Dalgıç Su Pompaları Özellikleri ve Çalışma Alanları | Sanayi Makineleri
örgü model
Buradasiniz: Ana sayfa - Hidrofor ve Pompalar - Dalgıç Su Pompaları Özellikleri ve Çalışma Alanları

Dalgıç Su Pompaları Özellikleri ve Çalışma Alanları

Şebeke basıncının düşük olduğu yerlerde su basıncının artmasını sağlayan su pompaları ile uzun mesafeli yerlere su taşıyabilirsiniz. Artezyen ve su kuyularında da kullanılan su pompaları ile kısa sürede yüksek metre küplü suları taşınmak istenilen noktalara götürebilirsiniz. Kullanımı oldukça pratik ve basit olan dalgıç su pompaları elektrik panosu istememektedir. Tek fazlı çalışan su motorları enerji verildiği anda hızlı bir kalkış sağlayarak suyu emerek çıkış noktasına göndermektedir.

Farklı model ve çeşitleri olan dalgıç su pompalarını seçerken dikkatli olunması gerekmektedir. Kullanım alanlarına göre su pompaları farklı ekipmanlar ile donatılmıştır. Örnek olarak sel baskınlarını önlemede bıçaklı su pompaları tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Bıçaklı dalgıç su pompaları su çekim esnasında çamur, taş, tahta parçası, ot gibi pompaya zarar verecek malzemeleri parçalayarak ekstra emniyet ve güvenlik oluşturmaktadır.

Pompaların gücü arttıkça daha fazla yükseklik ve uzunluğa yüksek basınçta su taşıyabilmektedir. Sulama alanlarında kullanılan dalgıç su pompaları, sel baskınlarına önlem olarak binaların ve işletmelerin zemin katlarında kullanılmaktadır.

Bıçaklı Dalgıç Pompa

Bıçaklı Dalgıç Pompa

Bıçaklı Şamandıralı Dalgıç Pompa

Bıçaklı Şamandıralı Dalgıç Pompa

Dalgıç Su Pompası

Dalgıç Su Pompası

2.290 views

Etiketler:, , ,

Comments are closed.