En İyi Paletli Kompresörler Bilgi | Sanayi Makineleri
örgü model
Buradasiniz: Ana sayfa - Kompresörler - En İyi Paletli Kompresörler Bilgi

En İyi Paletli Kompresörler Bilgi

Günümüzde kompresör olarak önerebileceğimiz bir çok ürün bulunuyor ve bir çok model çeşidi sizlere şuan kısaca Paletli Kompresörler”in Paletli olanlardan bahsedeceğiz. Bunların havayı sıkıştırma güçleri diğerlerine göre daha değişik ve aktiftir.

Paletli Kompresörler

Bu kompresörlerin havayı sıkıştırma prensibi motora bağlanmış olan bir rotor ve rotor üzerindeki rotor eksenine dik olarak yerleştirilmiş paletlere bağlıdır. Kompresör çalıştırıldığında gövde ekseninden kaçık basma tarafı yüzeye yakın olarak yerleştirilmiş rotor dönmeye başlar. Dönüşü esnasında rotor içerisindeki hareketli paletler merkezkaç kuvveti ile rotordan ayrılma eğiliminde olurlar. Silindirik yapıdaki gövdenin yüzeyi ile sürekli temas halindeki paletler arasındaki hacim, emiş kısmında geniş iken basma kısmına yaklaştıkça paletler arasındaki hacim küçülür ve basınç artar. Bu online casino sayede sisteme basınçlı hava gönderilir.

Paletli Kompresörler

Yağlama

Paletli kompresörlerde, paletlerin gövde yüzeyi ile temasında sızdırmazlık sağlanabilmesi amacıyla sisteme yağ püskürtülür. Aynı zamanda yağ sistemin soğutulmasını da sağlamaktadır. Sisteme yağ ve hava basınç altında ve birlikte gönderilir. Bir seperatör (ayırıcı) filtresi yardımıyla sistemdeki yağ ve hava birbirinden ayrıştırılır. Yağ kompresörün içerisinde soğutularak devirdaim edilirken, hava radyatörden geçirilerek işletme tesisatına gönderilir.

Paletli kompresörlerde emme ve basma klapeleri (subap) kullanılmamaktadır. Basılan havanın geri etkisiniönlemek amacıyla basma kısmında bir çekvalf kullanılabilmektedir.

Paletli kompresörlerde havanın akışı düzenlidir. Tek kademeyle 5 bara kadar yükseltilebilen paletli kompresörler aynı zamanda vakum yaptırmak amacıylada kullanılabilmektedir.

Paletli kompresörler verimliliği paletlerin aşınmasıyla düşmektedir. Bu sebepten pistonlu ve vidalı kompresörlere göre daha çabuk servis gerektirebilmektedir.

www.germanhouse.com.ua/
детские ролики купить
divanio.com.ua/

2.980 views

Etiketler:, , , , , , , , ,

Comments are closed.