İnverter Kaynak Makinalarının Avantajları | Sanayi Makineleri
örgü model
Buradasiniz: Ana sayfa - Kaynak Makinaları - İnverter Kaynak Makinalarının Avantajları

İnverter Kaynak Makinalarının Avantajları

Metal işlerinde kullanılan kaynak makinesi iki benzer yapıda metali birbirine kaynatarak birleştirilmesini sağlamaktadır. Kaynatma esnasında elektriğin akım gücünden yararlanarak ortaya çıkan yüksek ısı iki metali eriterek birbirine sağlam bir şekilde yapışmasını sağlamaktadır. Günümüzde kaynak işleri yüksek yapılarda, köprü yapımlarında, ferforje işlerinde, inşaatlarda, büyük fabrika yapımlarında gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

Şehir içlerinde kullanıldığı için bu kaynak makinaları şebeke elektriği ile çalışmaktadır. İçerisindeki trafo ve redresörler yardımı ile 220 V veya 380 V sanayi elektriğini yeterli büyüklüğe çıkararak kaynatma işlemini yapmaktadır. Ancak redresörlü kaynak makineleri kaynak sırasında oldukça gürültü çıkmasına sebep olmaktadır. Aynı zamanda içerisinde trafo sargıları olduğundan taşınması açısında oldukça ağır olan bu makinaları tek kişi kullanmak oldukça zor olmaktadır.

Elektronik teknolojisinin gelişmesiyle üretilen İnverter kaynak makinaları daha kullanışlı ve hafif olmaktadır. Aynı zamanda eski tip klasik kaynak makinelerine göre daha az ses çıkarması kaynak yapan kişinin daha sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. İnverter kaynak makineleri redresör kaynak makinelerinde göre oldukça az enerji tüketimi yaparak düşük maliyet yaratmaktadır. İnverter sistemi ile elde edilen ısı redresör kayak makinelerine göre daha kararlı olduğu için yapılan kaynak daha pürüzsüz ve sağlam olmaktadır. İçerisinde büyük sargılar olmadığı için kaynak makinesi boyut olarak çok daha küçük bir yapıda olmaktadır. Hafif ve küçük olması yüksekteki çalışmalar için oldukça kolaylık sağlamaktadır.

3 Fazlı Gaz Altı Kaynak Makinası

3 Fazlı Gaz Altı Kaynak Makinası

Çanta Tip İnvertörlü Kaynak Makinası

Çanta Tip İnvertörlü Kaynak Makinası

İnvertörlü Kaynak Makineleri

İnvertörlü Kaynak Makineleri

5.707 views

Etiketler:, , ,

Comments are closed.