Mermer Kesim Makine Özellikleri | Sanayi Makineleri
örgü model
Buradasiniz: Ana sayfa - Mermer Kesme Makinaları - Mermer Kesim Makine Özellikleri

Mermer Kesim Makine Özellikleri

 

Mermer yapısı gereği oldukça sert ve sağlam bir malzeme olmaktadır. Yer altında büyük kütleler halinde bulunan mermerler özel patlatma ve kesme yöntemleri ile ocaklardan blok şeklinde çıkarılmaktadır. Mermer işleme atölyelerinde bulunan özel mermer kesim makinaları ile bu büyük bloklar istenilen ölçülere indirilerek yaşam alanlarında kullanılmaktadır.

Mermer işleme atölyelerinde veya fabrikalarında kullanılan en yaygın kesme yöntemi köprülü mermer kesim makinası olmaktadır. Özel bir tezgâh üzerine yerleştirilen mermer bloğu köprü şeklinde hareket eden raylı sistem yardımı ile düzgün ve istenilen ölçülerde kesilmesi sağlanmaktadır. Kesim sırasındaki sert mermer yapısının direncini azaltmak için özel karışımlı sular püskürtülmektedir. Püskürtülen su yardımı ile mermer bloklar düz ve sağlıklı bir şekilde kesilmesi tamamlanmaktadır.

Mermer makinasında bulunan dijital kontrol üniteleri yardımı ile kesim hassasiyetini artırmak mümkün olmaktadır. 0,1 mm hassaslıkta kesimleri dahi kolaylık yapabilen makineler ile mermer kesmek ve şekillendirmek artık çok kolay olmaktadır. Özel ayarlanabilir kesim testeresi sayesinde çeşitli büyüklükteki mermerleri güvenli ve hatasız bir şekilde kesilmektedir.

 

 

Köprülü Mermer Kesim Makinası

Köprülü Mermer Kesim Makinası

Köprülü Mermer Kesme Makinası

Köprülü Mermer Kesme Makinası

Storma Köprülü Mermer Kesme Makinası

Storma Köprülü Mermer Kesme Makinası

Incoming search terms:

  • mermer kesim makinalar

3.214 views

Etiketler:, , ,

Comments are closed.