Plastik Kaynak Makinaları Nasıl Kullanılır | Sanayi Makineleri
örgü model
Buradasiniz: Ana sayfa - Kaynak Makinaları - Plastik Kaynak Makinaları Nasıl Kullanılır

Plastik Kaynak Makinaları Nasıl Kullanılır

Genellikle temiz su tesisatı ve pis su tesisatında kullanılan plastik boruları birbirine kaynatılmasını sağlayan makinalara plastik kaynak makineleri denilmektedir. Eski sistem su tesisatında kullanılan galvaniz borular hem pahalı olması hem de zamanla çürüme yapmasından dolayı yerini daha ucuz ve uzun yıllar kullanıma uygun plastik borulara bırakmıştır. Galvaniz boruları ekleme ve köşe dönüşlerinde kullanılan pafta açma işlemi plastik borularda yerini kaynak makinası ile ısıtılarak birleştirmeye bırakmıştır.

Plastik kaynak makinesi ile boruları birleştirirken dikkat edilmesi gereken doğru manşon ile doğru kalınlıkta boruların kullanılmasıdır. Plastik kaynak makinesi kullanımı oldukça basit ve kolay olmaktadır. İlk önce kaynatılacak borulara göre manşon seçilmesi gerekmektedir. Daha sonra 220 V elektrik ile çalışan kaynak makinesini prize takarak yeterli ısıya ulaşması beklenmelidir. Yeterli ısıya ulaşan manşon içerisine iki boru sokularak 30 saniye kadar bekletilmelidir. Daha sonra manşondan çıkardığımız iki boruyu soğumadan birbirinin içerisine sokarak 45 saniye soğumasını beklemeliyiz. Soğuduktan sonra eklediğimiz boruların sağlamlığı kontrol edilerek yerine yerleştirilir ve montajı tamamlanmış olur.

Oldukça basit bir kullanımı olan su tesisat kaynak makineleri ile kısa sürede hızlı bir şekilde çalışmanızı tamamlayabilirsiniz. Kullanım alanları olarak farklı çaplarda iki düz boruyu birleştirmede, su tesisat borusuna vana montajlarında, 45 derece ve 90 derece köşe dönüşlerinde rahatlık ile kullanılan bu sistem ile sızdırma yapmadan tesisatınızı başarılı bir şekilde bitirebilirsiniz.

Boru Kaynak Yapımı

Boru Kaynak Yapımı

KL Marka Kaynak Makinası

KL Marka Kaynak Makinası

Plastik Boru Kaynak Makinası

Plastik Boru Kaynak Makinası

Incoming search terms:

  • plastik boru kaynağı nasıl yapılır
  • plastik su borusu kaynağı nasıl yapılır

17.489 views

Etiketler:, , ,

Comments are closed.