Sanayi Tipi Jeneratörleri ve Kullanıldığı Yerler | Sanayi Makineleri
örgü model
Buradasiniz: Ana sayfa - Elektrik Jeneratörleri - Sanayi Tipi Jeneratörleri ve Kullanıldığı Yerler

Sanayi Tipi Jeneratörleri ve Kullanıldığı Yerler

Sanayi işlerinde elektrik enerjisinin süreklilik arz etmesi ve kesintilerin hissedilmemesini sağlayan jeneratörler ile kendi enerjinizi üretebilirsiniz. Özellikle fabrikalarda kurulan jeneratör sistemleri şebekeden gelen elektrik kesintilerinde hızlı ve süratli bir şekilde devreye girerek elektrik üretilmesini sağlayarak fabrika üretimlerinin yarıda kalmasını engellemektedir. Büyük güçlü jeneratörler ile tesislerin elektrik ihtiyacı sağlanarak bant üzerindeki üretimlerin durmadan devam etmesi sağlanmaktadır.

Günümüzde kullanılan dizel jeneratörler üretim tesislerinde, soğuk hava depolarında, büyük alışveriş merkezlerinde, cam işleme fabrikaları başta olmak üzere tüm fabrikalarda, asgari alanlarda, şantiyelerde, elektrik santrallerinde, hasta hanelerde, baraj sistemlerinde kısacası hayatın her alanında her yerde jeneratör güç kaynakları kullanılmaktadır.  Jeneratörler besleyecekleri alıcılara göre 0,5 kVA ile 3550 kVA aralığına kadar üretilmekte ve devasa tesisleri bile ayakta tutacak elektrik enerjisini üretmektedir. Özel otomasyon devreleri ile şebekedeki gerilimin kesildiğini algılayarak otomatik olarak kendi marşını alır ve enerji sürekliliğini kesintisiz olarak yapmaya başlar. Şebeke elektriğinin geldiği anda kontaktörleri yardımıyla üretimini kesip 3 dakika kendini soğuttuktan sonra otomatik olarak durur.

Sanayi jeneratörlerinin tam otomatik olması hiçbir insan gücüne ihtiyaç duymadan çalışmasını sağlamaktadır. Özel LCD kumanda ekranında çalışma zamanı ve üretilen enerji gibi bilgilere rahatlık ile ulaşılmaktadır. Günümüzde kullanılan jeneratör markaları içerisinde TEKSAN dizel jeneratörler oldukça kaliteli ve uzun ömürlü olmaktadır. Aksa jeneratörler, GE jeneratörleri, ACC jeneratörleri, CAT dizel jeneratörleri sıklık ile kullanılan kaliteli markalar olmaktadır.

ACC Dizel Jeneratör

ACC Dizel Jeneratör

Aksa Jeneratör

Aksa Jeneratör

TEKSAN Jeneratör

TEKSAN Jeneratör

3.137 views

Etiketler:, , ,

Comments are closed.