Tarım Makinalarının Üretime Getirdiği Faydalar | Sanayi Makineleri
örgü model
Buradasiniz: Ana sayfa - Tarım Makinaları - Tarım Makinalarının Üretime Getirdiği Faydalar

Tarım Makinalarının Üretime Getirdiği Faydalar

Makineleşme ve teknolojik gelişim her alanda etkili olduğu gibi tarım alanlarında da oldukça faydalı ve etkili olmaktadır. Tarım alanlarında makineli üretime geçilmesinden sonra artan üretim ve istihdam ile ihracatta %  100’ e varan artışlar yaşandı. İlkel yöntem ile yapılan tarıma göre daha hızlı ve bilinçli yapılan üretimlerde ürün kalitesi arttığı gibi yapılan hasatın daha fazla olması çiftçiyi sevindirmektedir. Tarım makinalarına verilen paranın kısa vadede dönmesi üreticinin yüzünü güldürürken dış ülkeler ile yapılan anlaşmaların sayısı da her geçen gün artmaktadır.

Günümüzde traktörlerin bile çehresi değişerek 4 çeker ve güçlü bir motor ile üretilmesi en zor tarlaların bile kolayca pulluk yardımı ile sürülmesi ve havalandırılması sağlanmaktadır. Eski sisteme göre günlerce süren tarla sürmeleri traktörler yardımı ile gün içerisinde binlerce dönüm alanı sürmek mümkün olmaktadır. Ekilen ürünlerin kolaylıkla toplanmasını sağlayan biçerdöverler ile gün içerisindeki hasat miktarınız yüzlerce tona ulaşmaktadır.

Gelişen tarım makineleri içerisinde her ürüne göre bir makine geliştirilmektedir. Özel pamuk toplama iş makinaları ile günlük tutulan amelenin toplayacağı ürünün yüzlerce katı hasat yapabilir ve alınan ücretler karşılaştırıldığında daha ekonomik olduğu görülmektedir. Ekilen mısır ürünü birçok alanda kullanıldığı gibi hayvanlara yem olarak ta kullanılmaktadır. Silaj makineleri ile mısırı keserek toplama haznesinde topladıktan sonra ambalajlayarak kargoya hazır hale getirmektedir. Bir tarım makinesi ile aynı anda kesme, toplama ve paketleme yaparak kısa süre içerisinde büyük bir tarlayı ihracata hazır hale getirebilirsiniz.

John Dere Tarım Makinaları

John Dere Tarım Makinaları

Silaj Makinası

Silaj Makinası

Tarım Makinaları

Tarım Makinaları

6.077 views

Etiketler:, , ,

Comments are closed.